"Teatr Soho nie przestaje grać. Od kilku miesięcy artyści i producenci związani z alternatywną sceną na warszawskim Kamionku pracowali nad nowym repertuarem online"

- czytamy w informacji z Teatru Soho.

Jak wyjaśniono, "w grudniowym programie znalazły się premiery rejestracji spektaklu +Wszystko płynie+ Janusza Opryńskiego i spektaklu +Ości+ Pawła Miśkiewicza, debata krytyczek i krytyków na temat teatru online oraz dwie premierowe produkcje Igora Gorzkowskiego - słuchowisko +Don Kichot+ i interdyscyplinarny spektakl +Król Lear+".

"Z myślą o publiczności internetowej powstała filmowa wersja spektaklu +Wszystko płynie+ w reżyserii Janusza Opryńskiego, zrealizowanego na podstawie wstrząsającej powieści Wasilija Grossmana w tłumaczeniu Wiery Bieńkowskiej. Premiera już 5 grudnia"

- napisano w przesłanej informacji.

Adaptacja i reżyseria - Janusz Opryński. Reżyseria świateł - Jan Piotr Szamryk. Wizualizacje - Aleksander Janas. Występują Eliza Borowska i Sławomir Grzymkowki.

"Spektakl +Wszystko płynie+ jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku"

- czytamy w opisie przedstawienia.

Więcej informacji na stronie: www.teatrsoho.pl.

Premiera online spektaklu "Wszystko płynie" - 5 grudnia o godz. 20 na Facebooku i Vimeo Teatru Soho.

Rejestracja spektaklu będzie dostępna online do 14 grudnia na stronie Teatru Soho oraz na Facebooku i Vimeo.