Akcja policji i sanepidu w sklepach. Efekt - mandaty i wnioski do sądu

Ponad 70 mandatów karnych i cztery sprawy skierowane to sądu - to efekt wspólnych kontroli policjantów z Opola i pracowników sanepidu w opolskich centrach handlowych. Kontrole miały na celu wymuszenie przestrzegania obostrzeń sanitarnych.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Opolska Policja

Jak poinformowała KW Policji w Opolu, od minionej soboty policjanci z Opola wspólnie z pracownikami sanepidu prowadzą kontrole w centrach handlowych stolicy regionu. W tym czasie za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas epidemii, nałożono ponad 70 mandatów karnych, a cztery sprawy zostaną rozpatrzone przez sąd. Jedna osoba została pouczona.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi od tygodnia przepisami, galerie handlowe zostały otwarte. Robienie zakupów odbywa się jednak pod rygorem reżimu sanitarnego. Chodzi tu między innymi o ilość osób w sklepie - czyli jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych oraz 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach o mniejszej powierzchni. Podczas poruszania się po sali sprzedaży jak również w kolejkach pomiędzy klientami, istnieje obowiązek zachowania 1,5 metra dystansu społecznego. Mieszkańcy muszą pamiętać także o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz o obowiązkowej dezynfekcji rąk.

Za rażące lekceważenie reżimu sanitarnego, urzędnicy w drodze postępowania administracyjnego mogą nałożyć karę do 30 tys. złotych.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#policja #sanepid #kontrole sklepów #koronawirus

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo