Gdy Kościół nie może milczeć

  

Są takie sytuacje, w których ludzie Kościoła nie mogą milczeć. I tak jest, gdy wszyscy wokół krzyczą o kompromisie, którego ceną ma być życie ludzkie. W takiej sytuacji trzeba zabrać głos. I dlatego dobrze się stało, że abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, to zrobił.

Obrona życia ludzkiego na każdym etapie i w każdym stanie to obowiązek katolika. „Mówienie o tzw. kompromisie prawnym w sprawie ochrony życia jest fałszowaniem rzeczywistości, ponieważ pomija się w nim najważniejszą, trzecią stronę sporu, czyli dzieci nienarodzone, oraz ich niezbywalne prawo do życia” – napisał przewodniczący KEP. I choć znowu na Kościół posypią się gromy, choć znowu będzie można usłyszeć, że niszczy on kobiety, że nie jest wrażliwy i do tego promuje przemoc, to dobrze, że ten głos znowu słychać. Dobrze, bo ktoś musi bronić najsłabszych, dobrze, bo ta kwestia jest sprawą wiarygodności Kościoła, i wreszcie dobrze dlatego, że Kościół niebroniący życia jest jak sól, która traci smak. Można powiedzieć, że w tej chwili głoszenie „Ewangelii życia” to w pewnym sensie papierek lakmusowy tego, czy głosi się wyrób ewangeliopodobny czy rzeczywiście Ewangelię.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts