Prawdziwy rurociąg „Przyjaźń”

  

Zacięty upór Niemiec w forsowaniu dokończenia Nord Streamu 2 skłania do myśli o analogiach historycznych.

Współpraca niemiecko-rosyjska w historii naszego regionu skutkowała rozbiorami Polski w XVIII w., wspólnym stłumieniem powstania węgierskiego w XIX w. (tak, wiem, to byli ci „dobrzy” Austriacy, ale oni też urwali kawał Polski, a Hitler nie urodził się wszak Niemcem), szkoleniem niemieckich pancerniaków w Sowietach w latach 20. XX w. i wspólnym najazdem na Polskę, czyli rozpętaniem II wojny światowej. I aż do 22 czerwca 1941 r., daty napaści Niemiec na ZSRS, ten ostatni wysyłał do Berlina ropę naftową potrzebną czołgom wyuczonego przez siebie gen. Guderiana do podboju Europy. III Rzesza upadła. Czy po upadku „III Rzymu” w postaci wspieranego przez Cerkiew caratu odradza się jakiś Putinowski IV Rzym, który pragnie pomóc w stworzeniu jakiejś IV Rzeszy?
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts