W Sejmie działa zespół ds. legalizacji marihuany. Do końca roku przedstawi projekty ustaw

"Do końca roku zostaną przedstawione założenia pakietu projektów ustaw konopnych, w tym dekryminalizacji posiadania marihuany, a w styczniu zaczynamy konsultacje" - przekazała przewodnicząca zespołu ds. legalizacji marihuany Beata Maciejewska (Lewica).

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Maciejewska przekazała, że w przyszłym tygodniu spotka się prezydium zespołu, które podzieli się dalszą pracą nad pakietem projektów ustaw konopnych, na które składa się dekryminalizacja niewielkich ilości marihuany na własny użytek, regulacje związane z marihuaną leczniczą, a także kwestia konopi siewnych.

W tym miesiącu zostaną napisane główne założenia wszystkich trzech projektów ustaw

 - zapowiada Maciejewska. "Od stycznia będziemy ruszać z konsultacjami i spotkaniami. Już do nas się zgłaszają przedstawiciele różnych branż, którzy chcą pomagać oraz ludzie, którzy mają doświadczenia w poszczególnych branżach" - dodała posłanka.

Za poszczególne projekty odpowiadają posłanki z prezydium zespołu: za dekryminalizację odpowiedzialna jest jego szefowa, za marihuanę lecznicą wiceprzewodnicząca Paulina Matysiak z Lewicy, a za konopie siewne sekretarz zespołu posłanka KO Urszula Zielińska z Zielonych.

Maciejewska podkreśla, że "terminem, w którym chce położyć cały pakiet gotowych projektów ustaw jest 20 kwietnia". Data nie jest przypadkowa, bo zapisana w formie amerykańskiej 4/20 jest międzynarodowym symbolem konsumpcji marihuany.

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany tworzy 16 posłów i posłanek zarówno z Lewicy, jak i z Koalicji Obywatelskiej, a także dwóch przedstawicieli Konfederacji.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#medyczna marihuana #marihuana #Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany #sejmowy zespół #legalizacja marihuany

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo