Para Prezydencka na nagraniu zamieszczonej na oficjalnej stronie prezydenta RP zachęca do włączenia się w akcję „Szlachetna Paczka”. -  Apelujemy do Państwa i gorąco zachęcamy o wzajemną solidarność, zwłaszcza w czasie, gdy wszyscy oczekujemy życzliwości i empatii. Bądźmy wrażliwi na potrzeby bliźnich - powiedziała pierwsza dama. 

- Polacy pokazują, że umieją się zjednoczyć i z entuzjazmem zaangażować w czynienie dobra dla innych, już od 20 lat łącząc się w akcji Szlachetna Paczka. Razem niesiemy wsparcie i radość tym, którzy tego naprawdę potrzebują-

- podkreślił Andrzej Duda. 

- Już 12 grudnia tysiące osób otrzymają bezinteresowną pomoc, płynącą z ludzkiej życzliwości. Właśnie wtedy przygotowane wcześniej paczki trafią do rodzin - wyjaśniła Agata Kornhause-Duda. - Państwo także mogą jeszcze dołączyć się do tej wspaniałej inicjatywy. Każdy z nas może dać komuś innemu prezent od serca. Każdy może przygotować wraz z bliskimi, przyjaciółmi, współpracownikami świąteczną paczkę - dodał prezydent. 

Pierwsza dama wyjaśniła ponadto w jaki sposób można dokonać pomocy. - Wystarczy wejść na stronę szlachetnapaczka.pl i wybrać z bazy rodzinę, która czeka na konkretną pomoc. Przygotowując paczkę, możemy nie tylko zaspokoić czyjeś ważne potrzeby, lecz także spełnić czyjeś marzenia. Podarować trochę szczęścia. Cieszymy się, że już  tak wielu z Państwa to uczyniło i włączyło się w tę piękną i pożyteczną inicjatywę - powiedziała.

- My także, jak co roku, bierzemy udział w tej akcji. Obdarujemy rodzinę, w której matka samotnie wychowuje pięcioro dzieci i dzielnie zmaga się z trudami codzienności. Jesteśmy całym sercem przy nich i mamy nadzieję, że przygotowana przez nas paczka przyniesie choć odrobinę pociechy i ulży w troskach 

- zaznaczył Andrzej Duda. 

- Szlachetna Paczka to przede wszystkim praca i zaangażowanie tysięcy wolontariuszy w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom Szlachetnej Paczki za aktywność i skuteczność. Dziękujemy Stowarzyszeniu Wiosna, które „pomaga nam pomagać”. Niech to wielkie dobro rozwija się przez kolejne lata!

- podkreśliła Agata Kornhauser Duda. 

- O tym, że warto pomagać, chcielibyśmy przypomnieć z okazji zbliżającego się 5 grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Dziś, w tych niełatwych dla nas wszystkich chwilach, idea wolontariatu nabiera szczególnego znaczenia. Wolontariusze niosą pomoc nie tylko w wymiarze materialnym, ale dają wielu potrzebującym poczucie bezpieczeństwa i bliskości. W chwili choroby, izolacji uśmiech i otwarte serce też są podarunkiem! Drodzy wolontariusze, dziękujemy za Waszą bezinteresowną dobroć, serdeczność, szacunek i życzliwość okazywane zwłaszcza osobom chorym, starszym i samotnym. Serdeczne życzenia również dla Was wszystkich - zaznaczył prezydent. - Niech niesiona pomoc da Wam wiele satysfakcji , a podarowane dobro powróci - dodała pierwsza dama.