"Już Mickiewicz pisał, że "młódź cierpi na tem, że nie ma szkół uczących żyć z ludźmi i światem". Cieszy mnie to, że po raz drugi Kancelaria Premiera szeroko otwiera przed młodymi liderami drzwi szkoły będącej zaprzeczeniem tej maksymy. A tymi drzwiami jest program "Liderzy Innowacji" GovTech Polska" - napisał premier w piątek wieczorem na Facebooku.

Oferta trwającego 3 miesiące płatnego stażu jest skierowana do osób w wieku 16-25 lat, które chcą - jak napisał szef rządu - "zaangażować się w najciekawsze innowacyjne projekty w Polsce". Staże te są częścią programu "Liderzy Innowacji", na którego II edycję trwają obecnie zapisy.

"Miałem przyjemność spotykać się z laureatami i finalistami I Edycji i byłem pod wrażeniem ich kreatywności, dojrzałości oraz zdolności do prowadzenia skomplikowanych projektów. To między innymi oni zainspirowali mnie do ogłoszenia Programu Młodych Liderów, z rezultatów którego (w tym zerowej stawki PIT) skorzystają kolejne pokolenia stażystów z całej Polski. To jest ten rodzaj inwestycji, które mają gwarantowany zwrot - inwestycji w przyszłość" - napisał Morawiecki.

Centrum GovTech Polska to działający w KPRM międzyresortowy zespół, którego celem jest opracowywanie usprawnień i innowacji dla polskiej administracji publicznej.

Na staż zgłaszać można się do 6 grudnia przez stronę internetową www.gov.pl/staze.