W sobotę po godz. 16.30 zostanie w stolicy włączona świąteczna iluminacja ulic - poinformowano. W tym roku będzie mniej ozdobionych ulic niż w latach poprzednich.

Jak podał wcześniej stołeczny ratusz, tegoroczna iluminacja z powodu pandemii rozbłyśnie w znacznie mniejszym zakresie niż w poprzednich latach. W tym sezonie ozdoby zawisną na Trakcie Królewskim, na placu Zamkowym i Starówce (m.in. na ul. Piwnej, Świętojańskiej, na Rynku Starego Miasta, Nowomiejskiej, Freta, na Rynku Nowego Miasta, ul. Kościelnej do Podzamcza).

W najbliższy weekend Trakt Królewski tradycyjnie stanie się deptakiem.

Zamknięte dla samochodów zostaną ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście od ronda de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony będzie ruch rowerów). Przejezdna będzie ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat. Ulice poprzeczne: Ossolińskich, Karowa i Królewska będą zakończone ślepo. Z kolei na ul. Bednarskiej wprowadzone zostaną dwa kierunki ruchu i nie będzie można na niej zaparkować. Ponadto, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela na ul. Karowej, Królewskiej, Wierzbowej (zatoka postojowa) i Moliera (w rejonie pl. Teatralnego).

Ze względu na zamknięcie Traktu Królewskiego autobusy linii E-2, 102, 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 będą kierowane na trasy objazdowe.

Ruch na Trakt Królewski powróci w poniedziałek o poranku. Później, 24 grudnia znów zamieni się w deptak. Auta i autobusy nie będą mogły nim jeździć do 6 stycznia.Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl