W pięcioro porwali i brutalnie pobili kobietę. Teraz grozi im nawet po 15 lat więzienia

Do 15 lat więzienia za pobicie i porwanie młodej kobiety grozi pięciorgu mieszkańcom Piły (woj. wielkopolskie). Troje podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych – poinformowała w piątek pilska policja. Oficer prasowy KPP w Pile mł. asp. Jędrzej Panglisz przekazał, że do zdarzenia doszło w połowie listopada, ale z uwagi na dobro pokrzywdzonej i prowadzonego postępowania policja poinformowała o sprawie dopiero w piątek.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / AJEL

Sprawcy w swoim działaniu byli niezwykle bezwzględni. Przemocą zabrali kobietę z domu, wywieźli samochodem na obrzeża miasta i dotkliwie ją pobili

 – powiedział Panglisz. Dodał, że z uwagi na charakter sprawy zajęli się nią pilscy kryminalni. "Po kilku godzinach od zawiadomienia policjanci ustalili podejrzanych" – podkreślił.

Policjanci zatrzymali łącznie pięcioro mieszkańców Piły w wieku od 26 do 34 lat. Wśród nich jest kobieta, która dodatkowo odpowie za posiadanie 75 g marihuany znalezionych w jej mieszkaniu.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał w piątek, że zatrzymanym przedstawiono zarzuty pobicia i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. "Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane" – powiedział.

Udział pozostałych dwóch osób podejrzanych jest cały czas weryfikowany

– zaznaczył Wawrzyniak dodając, że śledczy nie wykluczają, iż w sprawę jest zamieszany jeszcze szósty mężczyzna. "Prokuratura i policja cały czas pracuje nad sprawą" – podkreślił.

Podejrzanym w tej sprawie grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Piła #porwanie #pobicie

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo