Wójt gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski poinformował w piątek, że jest zakażony wirusem SARS-CoV-2. Samorządowiec przekazał też, że czuje się dobrze i pozostaje w izolacji domowej.O otrzymaniu dodatniego wyniku testu wójt powiadomił mieszkańców gminy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zaznaczył, że stało się to w piątek, tj. dniu, w którym kończy 54 lata.

- Nie tak planowałem spędzić dzień swoich urodzin, ale na pewno zapamiętam ten czas na długo

- zauważył.

Węgrzynowski napisał, że czuje się dobrze i pozostaje w izolacji domowej. Zwrócił się do mieszkańców z prośbą o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią.

Wójt gminy Rybno w powiecie działdowskim to kolejny samorządowiec z Warmii i Mazur, który poinformował o potwierdzonym zakażeniu koronawirusem. W ostatnich miesiącach takie zakażenie przechodzili m.in. prezydent Elbląga Witold Wróblewski, burmistrz Rynu Jarosław Filipek i burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, starostowie – ełcki Marek Chojnowski, elbląski Maciej Romanowski i kętrzyński Michał Kochanowski oraz wójtowie gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek i gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz.

W piątek w woj. warmińsko-mazurskim przybyły 964 zakażenia wirusem SARS-CoV-2, z czego najwięcej w Olsztynie (116), Elblągu (97), w powiecie ostródzkim (85) i w działdowskim (79). Według danych Ministerstwa Zdrowia w regionie zmarło 27 osób – siedem z powodu COVID-19, a 20 w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.