Niemiecki kapitał kontra polskie spółki

  

Gospodarowanie odpadami to dziś jeden z najbardziej intratnych biznesów. W samej tylko Warszawie rynek odbioru śmieci to ponad 1,2 mld zł rocznie. W skali Polski to kolejne miliardy. Głównymi graczami na naszym rynku są podmioty z niemieckim kapitałem, które zgarniają sporą część tego intratnego tortu.

W ten sposób coraz bardziej wypierane są rodzime spółki, często podlegające samorządom. Najlepszym przykładem jest stolica, gdzie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (nadzorowane przez ratusz) w ostatnich kilku latach straciło monopolistyczną pozycję na rynku. Zbiegło się to z bardzo dużym wzrostem kosztów za świadczone usługi odbioru odpadów. Przypadek? To jeden z wątków postępowań prowadzonych obecnie przez organy ścigania. Zarówno prokuratura, jak i służby specjalne od wielu miesięcy przyglądają się rynkowi odpadów.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts