Oficer prasowy czarnkowskiej policji asp. Karolina Górzna-Kustra poinformowała, że seniorka została oszukana w czerwcu. "Wówczas do mieszkanki Czarnkowa zadzwonił fałszywy policjant, przedstawiając nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki miała spowodować córka kobiety" - podała.

Seniorka została poinformowana przez oszustów, że musi przekazać pieniądze, aby córka mogła uniknąć aresztu.

Sposób prowadzenia rozmowy był na tyle przekonujący, że 70-latka uwierzyła w opowieść. Chwilę po zakończonej rozmowie przed drzwiami kobiety zjawił się mężczyzna, któremu przekazała pieniądze, w kwocie prawie 8 tys. zł

– opisała policjantka.

Sprawą oszustwa zajęli się czarnkowscy kryminalni. Ostatecznie jako podejrzewanego o udział w przestępstwie wytypowali 28-letniego mieszkańca powiatu obornickiego.

Podejrzany w całym procederze pełnił rolę tzw. odbieraka, czyli osoby, która bezpośrednio odebrała pieniądze od pokrzywdzonej

– dodała Górzna-Kustra.

Jak podała, mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy kilka dni temu. "Mundurowi zapukali do jego mieszkania. 28-latek był zdziwiony wizytą policjantów" – podkreśliła.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 28-latek usłyszał zarzut oszustwa. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.