Minister Czarnek pogratulował laureatom konkursu MEN i Centrum Nauki Kopernik

"Wspieranie intelektualnego potencjału młodzieży, pomoc w odkrywaniu pasji i talentów oraz inspirowanie do pogłębiania zainteresowań naukowych jest najlepszą drogą do wychowania przyszłych polskich laureatów światowych nagród" – ocenił w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek
https://twitter.com/NAUKA_GOV_PL

Nagranie z jego udziałem odtworzono na uroczystej gali konkursu "Nauka dla Ciebie". Gala online jest zwieńczeniem pracy 10 drużyn nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych. Ich zadaniem było przeprowadzenie lekcji online z wykorzystaniem autorskich pomocy edukacyjnych. Na zwycięzców przygotowano nagrody finansowe i rzeczowe.

"Nauka dla Ciebie" to wspólny program Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Nagrodzone prace zrealizowano w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz w Niemczu, Szkole Podstawowej nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie, Szkole Podstawowej im. J. Kukuczki w Korzkwi, a także w placówkach: Harmonia Prywatna Szkoła Montessori w Poznaniu i Społeczna Szkoła Podstawowa Gzy.

Chciałbym serdecznie pogratulować laureatom konkursu, zarówno uczniom, jak i wszystkim zaangażowanym w poszczególne projekty nauczycielom. Doceniam państwa trud i pracę, jaką włożyliście w zachęcenie, zainspirowanie i przygotowanie uczniów do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu

– powiedział minister.

Czarnek wyraził wdzięczność nauczycielom, że mimo trudnego epidemicznego czasu zaangażowali się w przedsięwzięcie.

Podjęcie decyzji o udziale w konkursie, jak mówił, "musiało być podyktowane nie tylko chęcią rozwijania umiejętności z zakresu tworzenia pomocy naukowych i edukacji zdalnej, ale przede wszystkim ogromną pasją wykonywania zawodu".

Pasję tę, jak stwierdził minister, "nauczyciele przekazują swoim uczniom, wzmacniając w nich ciekawość nauki, zachęcając ich do współpracy, kreatywności i przeprowadzania doświadczeń".

Minister akcentował, że znalezienie się w gronie laureatów konkursu to ogromny sukces dla uczniów, a dla nauczycieli niezaprzeczalny dowód wysokiego poziomu kształcenia i umiejętności stworzenia atmosfery sprzyjającej rozwojowi młodych umysłów.

Wspieranie intelektualnego potencjału młodzieży, pomoc w odkrywaniu pasji i talentów oraz inspirowanie do pogłębiania zainteresowań naukowych jest najlepszą droga do wychowania przyszłych polskich laureatów światowych nagród

 – zaznaczył minister.

"Życzę wszystkim nauczycielom niesłabnącej pasji w przekazywaniu wiedzy i zachęcaniu do poznawania świata nauki. Uczniom zaś życzę, by waszej przygodzie z nauką, którą dzięki udziałowi w konkursie już rozpoczęliście, niezmiennie towarzyszyły energia i entuzjazm" – dodał Czarnek. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#gala #Nauka dla Ciebie #Przemysław Czarnek

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo