Paryż naprzeciw Berlina?

  

Zwycięstwo Joego Bidena, jeśli taki będzie finalny wynik amerykańskiej elekcji, może dać nieoczekiwany efekt na Starym Kontynencie. Demokrata w Waszyngtonie może oznaczać… podział w Europie. Kiedy nie będzie już Donalda Trumpa w Białym Domu, Niemcy będą mogły już bez przeszkód prowadzić politykę proamerykańską.

Może wywołać to opór Francji, dążącej do poluzowania więzów atlantyckich. Niemcy od dziesięcioleci realizują strategię oparcia swojego i europejskiego bezpieczeństwa na sojuszu z USA, Francja zaś od dziesięcioleci próbuje osłabić rolę Amerykanów w Europie. Prezydentura Trumpa na chwilę połączyła Paryż i Berlin w niechęci do Waszyngtonu. Ale ta sytuacja właśnie się kończy. Obecnie Francuzi wydają się zdeterminowani, aby „wyrzucić Amerykanów z Europy”. Szykuje się więc w Europie konflikt, w którym Polska i Niemcy staną po jednej stronie.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts