Niewinny jak Stonoga

  

Wielokrotny przestępca Zbigniew Stonoga kreuje się na ofiarę i chce uzyskać azyl polityczny w Norwegii. Twierdzi, że jest w Polsce prześladowany, choć nie za bardzo potrafi wskazać, na czym to prześladowanie polega. Nie mówi natomiast o tym, że był wielokrotnie karany, i to za przestępstwa polegające głównie na oszukiwaniu zwykłych ludzi.

Rozzuchwalony bezkarnością i poparciem Wojciecha Czuchnowskiego z „Gazety Wyborczej”, który go publicznie bronił, Stonoga postanowił wykreować się na męczennika politycznego. W tym, co napisał na swoim profilu społecznościowym w związku z ubieganiem się o azyl polityczny w Norwegii, nie poruszył wielu spraw, które go bezpośrednio dotyczą, a przede wszystkim śmierci księdza homoseksualisty – duchowny zabił się po tym, jak Stonoga upublicznił w sieci nagraną z nim rozmowę. Ciekawe, czy władze Norwegii, tak bardzo wrażliwe na prawa mniejszości seksualnych, przejdą do porządku dziennego nad tym, że Stonoga uciekł do ich kraju tuż przed przesłuchaniem w sprawie doprowadzenia do samobójczej śmierci homoseksualisty. I czy Stonoga zostanie przekazany Polsce na podstawie europejskiego nakazu aresztowania, który wczoraj wydał polski sąd.
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts