Jedna z internautek w serii pytań w formule Q&A z premierem Mateuszem Morawieckim, wyraziła swoją niepewność co do szczepionki przeciwko COVID-19. Wskazała, że jest stworzona szybko i nie ma do niej zaufania. Co na to szef rządu?

- Szczepionki będą dobrowolne, darmowe. Jak szybko szczepionkę się robi? Na grypę szczepionkę robi się co roku inną przez czas kilku miesięcy, ta szczepionka się "wykluwa", jest we właściwy sposób tworzona i produkowana. Tak samo tutaj - dziesiątki tysięcy specjalistów klasy światowej, z najlepszych firm, z najbogatszych państw, pracowało nad tą szczepionką

- powiedział Mateusz Morawiecki.

- COVID-19 zmasakrował naszą gospodarkę, europejską gospodarkę. W Hiszpanii bezrobocie na poziomie 4 milionów ludzi. Jest się czego bać, nie lekceważmy COVID-19. Jeżeli pojawiła się szczepionka, skorzystajmy z niej. Jestem przekonany, że została przebadana w najlepszych laboratoriach świata - dodał Morawiecki.

Podkreślił również:

Szczepionka jest najlepszym narzędziem do powrotu do normalności. Szczepionka, jak przerwiemy łańcuch zakażeń, to ochrona miejsc pracy, nie wahajmy się przed użyciem szczepionki. Wierzę w naukę, w medycynę opartą o najlepsze prace badawcze. Wierzę, że to dobre rozwiązanie.