Hyballa, który posiada także obywatelstwo holenderskie, zastąpi na tym stanowisku zwolnionego w sobotę Artura Skowronka. Nowy trener "Białej Gwiazdy" zadebiutuje w piątkowym meczu 12. kolejki ekstraklasy z Cracovią.

Jak informuje klub, Peter Hyballa urodził się 5 grudnia 1975 roku w Bochol. Doświadczenie na ławce trenerskiej zaczął zbierać już w wieku 18 lat, prowadząc młodzieżowe zespoły Borussii Bocholt, w której spędził łącznie pięć lat. W 2002 roku przeniósł się na rok do nieco bardziej egzotycznej ligi - namibijskiego Ramblers Widhoek, z którego po roku wrócił do ojczyzny, zajmując się szkoleniem młodzieży m.in. w VfL Wolfsburg czy Borussii Dortmund.

Na szczeblu seniorskim karierę na ławce trenerskiej rozpoczął w 2010 roku, obejmując zespół Alemannia Aachen, a następnie przeniósł się za południowo-wschodnią granicę kraju, do Austrii. Spędził tam nieco ponad rok, trenując kolejno zespół RedBull Juniors Salzburg oraz Sturm Graz. W 2014 roku przyjął ofertę Bayeru Leverkusen, obejmując stanowisko asystenta trenera, by niedługo potem samodzielnie prowadzić drużynę jako tymczasowy główny szkoleniowiec. W CV nowego trenera Białej Gwiazdy znaleźć można także holenderski NEC Nijmegen, który prowadził w sezonie 2016/2017 czy Dunajską Stredę, w której spędził półtora roku, wywalczając awans do Ligi Europy. Ostatnim klubem Hyballi był NAC Breda.

- informuje oficjalna strona Wisły Kraków.