Sowieciarz w Sądzie Najwyższym

  

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu wystąpiła do Sądu Najwyższego z wnioskiem o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej byłego sędziego Sądu Warszawskiego Okręgu Wojskowego, dziś prezesa Izby Pracy SN Józefa I. Zamierza mu postawić zarzut popełnienia zbrodni komunistycznej bezprawnego skazania 21-letniego robotnika za kolportaż „antypaństwowych” ulotek na trzy lata więzienia.

Zbrodni tej dokonał jako orzekający sędzia, jednocześnie będąc na niejawnym etacie oficera WSW, czyli bezpieki komunistycznego wojska, z której pod koniec lat 80. został oddelegowany do SN. Miał tam przemożny wpływ na kształtowanie orzecznictwa w zakresie odpowiedzialności b. funkcjonariuszy PRL (w tym sędziów) i ich tajnych współpracowników w taki sposób, że odpowiedzialność ta okazała się fikcją. Z czasem wychował grono sędziów o niemal sklonowanej mentalności. Fakt, iż wojskowi sowieciarze do dziś mają wpływy w SN, to nie tylko policzek dla niepodległej Polski, lecz także przyczyna wielu trapiących nas patologii. Postawienie kapitana Józef I. w stan oskarżenia i wydalenie ze stanu sędziowskiego daje szansę na powrót sprawiedliwości do Polski z długiego wygnania i faktyczny koniec PRL.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts