W programie koncertu znalazły się: Serenata in vano, na klarnet, fagot, waltornię, wiolonczelę i kontrabas Carla Nielsena, Musica a quattro na klarnet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę Stanisława Skrowaczewskiego i Septet Es op. 20, na klarnet, fagot, waltornię, skrzypce, altówkę, wiolonczelę i kontrabas Ludwiga van Beethovena.

Podczas koncertu w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii Muzeum Łazienek Królewskich wystąpią: Jakub Jakowicz (skrzypce), Andrzej Ciepliński (klarnet), Alicja Bator (altówka), Piotr Hausenplas (wiolonczela), Albert Myczkowski (kontrabas), Piotr Kamiński (fagot) i Paweł Piętka (waltornia).

Ten festiwal muzyki kameralnej jest - jak zapewniają organizatorzy - "wyborem czasem zaskakujących połączeń i brzmień w zapomnianych bądź prawie wcale niewykonywanych kompozycjach z różnych okresów". Program obejmuje utwory twórców tak zróżnicowanych jak Josef Haydn, Tadeusz Baird, Gustav Holst, Igor Strawiński, Wojciech Łukaszewski, Ludwig van Beethoven, Joanna Wnuk-Nazarowa, Carl Nielsen, Stanisław Skrowaczewski, Piotr Moss, Louis Spohr, Witold Lutosławski, Gustave Dugazon, J. J. Rousseau, Eduard Bruguiere, Felix Blangini, W. A. Mozart, komponujący na różne instrumenty i ansamble

 - czytamy na stronie ZAiKS-u.

Jak wyjaśniono, "wykonanie powierzono artystom młodym, wspieranym przez doświadczonych, posiadających już dorobek".

Początek koncertu bez publiczności - 3 grudnia o godz. 19. Koncert zostanie nagrany i udostępniony w relacjach na stronie organizatora festiwalu - Fundacji La Passione (na Facebooku lub na kanale YouTube).

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.