W informacji przekazanej we wtorek PAP przez Caritas Polska podano, że wśród przekazanych przez Agencję Rezerw Materiałowych artykułów jest "600 tys. maseczek chirurgicznych, 30 tys. masek FFP2, 5 tys. masek FFP3, 10 tys. kombinezonów ochronnych, 6 tys. fartuchów i milion rękawic ochronnych. Łączna wartość środków ochrony osobistej to blisko 3 mln zł.".

Uroczyste przekazanie wyposażenia odbyło się we wtorek przed siedzibą Caritasu Polska w Warszawie.

- Jesteśmy wdzięczni za udział Agencji Rezerw Materiałowych w kampanii #WdzięczniMedykom, bo dzięki tej współpracy, tak potrzebne środki ochrony osobistej pozwolą zabezpieczyć wielu pracowników placówek służących osobom starszym i chorym, należącym do grup ryzyka w czasie pandemii

- powiedział dyrektor Caritasu Polska ks. Marcin Iżycki.

Agencja Rezerw Materiałowych od początku pandemii dostarcza asortyment medyczny do placówek medycznych i innych podmiotów zwalczających pandemię.

- Cieszę się, że możemy pomagać również organizacjom charytatywnym, które troszczą się o najbardziej potrzebujących. Dzięki przekazanym w ciągu ostatniego tygodnia środkom ochrony osobistej, zwiększy się bezpieczeństwo podopiecznych Caritasu, a także niosących im pomoc pracowników i wolontariuszy

- powiedział prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

Dzięki akcji #WdzięczniMedykom Caritas kupuje dla polskich szpitali i placówek opiekuńczych sprzęt i wyposażenie potrzebne do walki z pandemią, m.in. respiratory, łóżka i środki ochrony osobistej, takie jak kombinezony, maski, przyłbice, itp. W kampanię zaangażowało się wiele firm i indywidualnych darczyńców.

Kampanię można wesprzeć, przekazując darowiznę na stronie caritas.pl/medycy, wysyłając SMS-a o treści MEDYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacając dowolna? kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty MEDYK).