#StrajkKobiet ma swój hymn: „Niech świat usłyszy naszą pieśń” Tego się nie odzobaczy! [Tylko dla osób o mocnych nerwach]

Stało się! Chór Komitetu Obrony Demokracji i Joanna Mucha mają poważną konkurencję. Do konkursu na najbardziej obciachowy protest-song dołączają przedstawicielki Strajku Kobiet. Reakcja na zaprezentowany niedawno utwór jest… powalająca. Internauci nie mogą powstrzymać się od śmiechu. Wszystkich Czytelników ostrzegamy – to materiał tylko dla widzów o mocnych nerwach!

screen z Twittera

Chór Komitetu Obrony Demokracji zdążył trwale zapisać się w pamięci wielu Czytelników z racji wielu kompromitujących pieśni, wykonywanych na ulicznych manifestacjach. Na przykład sporym echem odbiło się śpiewanie przez grupa zwolenników KOD i Obywateli RP o „wolnych sądach” do melodii piosenki „Another Brick in the Wall II” Pink Floyd.

„Oni się pod sejmem marnują, muszą zespół założyć!”, „Otwieram biznes, będę szył kaftany bezpieczeństwa.”, „Ale odlot!”.
- to tylko niektóre komentarze internautów.

Trudno zapomnieć również wokalne „wyczyny” poseł Joanny Muchy. Gdy protest posłów opozycji w Sejmie przerodził się w prawdziwą farsę, po pierwszym dość osobliwym wokalnym występie Joanny Muchy wydawać by się mogło, że tej żenady nie da się już przebić, Mucha postanowiła... zaśpiewać ponownie.

Wszystko przebija jednak najnowszy hymn Strajku Kobiet! 

„Swojemu ciału powiedzieć ciao, ciao…. To bierz transparent, jak inne siostry i śpiew swój po ulicy nieś. Niech płonie nasz gniew w tysiącach gardeł, co krzyczą: dość ofiarom dość ofiarom… Jesteśmy równe, jesteśmy wolne, niech świat usłyszy naszą pieśń”.
- to tylko fragment tekstu, który jednak doskonale oddaje „klimat” całego utworu.

UWAGA FILM TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH:

Najwyraźniej wszyscy jednak poznali się na „talencie” wokalnym protestujących:

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#Strajk Kobiet #piosenka #Marta Lempart #protesty

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo