Ten FILM trzeba zobaczyć! Liderka #StrajkKobiet wydaje rozkazy posłom. Lempart: Chcę, żebyście nas wyprowadzili

Jaka jest rola parlamentarzystów opozycji, którzy w trakcie protestów Strajku Kobiet podejmują – jak sami twierdzą – poselskie interwencje? Ujawniła to sama Marta Lempart, która w trakcie jednej z manifestacji zaczęła po prostu wydawać posłom rozkazy. „Ja chcę żebyście nam zrobili korytarz i wyszli z nami” – wydała polecenie liderka Strajku Kobiet. Co na to Jachira, Szłapka i Sterczewski? Scenę z ich udziałem zarejestrowały kamery!

Zdjęcie ilustracyjne
screen z twitter.com

Jeśli ktoś pokaże dowód, to cała ta akcja nie miała sensu.
- słyszymy na nagraniu głos jednego z protestujących.

W pewnym momencie poseł Klaudia Jachira próbuje wytłumaczyć liderom Strajku Kobiet, że policja chce jedynie spisać demonstrantów. Taka opcja nie podoba się jednak uczestnikom manifestacji.

Jachira: Oni tylko chcą dowód
Lempart: No to pokazujemy im dowód jednocześnie, wszyscy. I wy nam robicie korytarz i wychodzimy. Tak wychodzimy z dowodami.

Gdy posłowie Sterczewski i Jachira próbują przekonać Martę Lempart, że nie jest to najlepszy pomysł, sytuacja szybko się zaognia.

Oni chcą nas spisać. To jest nielegalne zatrzymanie.
- słyszymy znowu głos jednego z protestujących.

I w tym momencie dochodzi do kluczowej wymiany zdań pomiędzy posłami, a Martą Lempart. Liderka Strajku Kobiet wydaje posłom jeden rozkaz:

Jachira: Ale oni nie chcą zatrzymywać.
Sterczewski: Oni chcą spisać. Ja wiem, ja nie mówię, że to jest OK, tylko…
Lempart: Ja chcę żebyście nam zrobili korytarz i wyszli z nami. Chcę, żebyście nas wyprowadzili. Żebyście zrobili taką przerwę w tym kordonie, żebyśmy mogli stąd wyjść. 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter

#Strajk Kobiet #Marta Lempart #Klaudia Jachira #Franciszek Sterczewski #Adam Szłapka #protesty #policja #kordon #korytarz #posłowie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo