Kosiniak-Kamysz nie ma "żadnych planów" wobec Hołowni. Szuka poparcia innych środowisk

"Nie planujemy żadnych koalicji z Szymonem Hołownią. Jak będą wspólne tematy, to będziemy je realizować" - poinformował dziś prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział natomiast, że we wtorek Koalicja Polska podpisze porozumienie o współpracy z "reprezentacją przedsiębiorców". W poniedziałek prezes PSL zapowiedział, że będzie zapraszał do Koalicji Polskiej nowe środowiska.

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz
fot. Tomasz Hamrat i Aleksiej Witwicki / obaj Gazeta Polska

Pytany w Polsat News o ewentualną współpracę Koalicji Polskiej z Szymonem Hołownią odparł: "Każdy, kto już jest w polityce, myślę, że się określa i idzie swoją drogą. Jak będą wspólne tematy, to będziemy je realizować, tak się umówiliśmy. Nie planujemy żadnych koalicji z Szymonem Hołownią".

Dopytywany, czy może powiedzieć, że "wyrzeka się Szymona Hołowni jako partnera do robienia polityki", zaprzeczył. "Nie. Nie chodzi o to. Naprawdę dzisiaj do wyboru jest jeszcze bardzo dużo czasu. Niech każdy buduje swoją pozycję. My mamy bardzo dużo pracy strukturalnej, programowej. I każdy naprawdę ma przestrzeń. Jest dużo przestrzeni w polskiej polityce" - powiedział.

Lider ludowców był też pytany o jego poniedziałkową zapowiedź nawiązania współpracy między Koalicją Polską i nowym środowiskiem.

To jest środowisko społeczno-gospodarcze, to jest związek przedsiębiorców, reprezentacja przedsiębiorców, którzy chcą wspólnie zabiegać z razem z nami, przyjmując nas, jako najlepszych reprezentantów polskich przedsiębiorców, zabiegać o samorząd gospodarczy

- ujawnił.

Dopytywany o szczegóły, w tym o nazwę tej reprezentacji, Kosiniak-Kamysz zaprosił "na konferencję, na godzinę 12:30". "Będzie nam bardzo miło zaprezentować, podpiszemy porozumienie właśnie w sprawach programu, w sprawach działania na rzecz ratowania polskiej przedsiębiorczości, wychodzenia z kryzysu" - zapowiedział.

Jak dodał, "i tak co tydzień będziemy starali się pokazywać nowe środowisko, które będzie tworzyło razem z nami tkankę, strukturę Koalicji Polskiej, tą polityczną, tą społeczną, i tą gospodarczą".

W czwartek podczas posiedzenia klubu Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz15) Paweł Kukiz i jego posłowie zostali poinformowani, że decyzją Rady Naczelnej PSL zakończono z nimi współpracę, m.in. z powodu głosowań, w których poparli oni uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE. Koalicja Polska usunęła z nazwy klubu "Kukiz15" i obecnie nazywa się: Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści.

Piątka posłów Kukiz'15, czyli Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko, Stanisław Tyszka, Paweł Szramka i Stanisław Żuk mają stworzyć własne koło Kukiz'15, a związana dotychczas z ugrupowaniem muzyka Agnieszka Ścigaj ma zostać posłanką niezrzeszoną.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska 2050 #PSL #Hołownia #Władysław Kosiniak-Kamysz #Szymon Hołownia

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo