Wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczecinku o zastosowanie wobec podejrzanego Józefa K. tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy rozpoznawał we wtorek rano sąd rejonowy.

"Sąd przychylił się do wniosku prokuratury" – poinformował sędzia Przykucki.

79-letni podejrzany ma pozostać w areszcie do końca lutego 2021 r. Na postanowienie sądu przysługuje zażalenie.

Do zabójstwa 72-latki doszło w nocy z soboty na niedzielę w mieszkaniu w Starym Chwalimiu, które kobieta kupiła razem z Józefem K. Mężczyzna przed prokuratorem przyznał się do uduszenia swojej partnerki. W poniedziałek usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Według relacji podejrzanego, jego partnerka od kilku dni była na niego zła, zdenerwowana, pokrzykiwała. Miała nie wyjaśniać, dlaczego. W nocy z soboty na niedzielę doszło między nimi do kłótni. 79-latek miał wyjaśniać w prokuraturze, że w nagłej złości chwycił 72-latkę za szyję i udusił. Ciało położył na łóżku. Wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety potwierdzają, jak podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski, że przyczyną jej zgonu było uduszenie.

Po zabójstwie, w niedzielę, 79-latek pojechał do Nowogardu, skąd pochodzi. Zanim sam zgłosił się na policję i został zatrzymany, powiedział o zbrodni swoim bliskim.