Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Prezydent zawetował nowelizację Prawa farmaceutycznego dotyczącą tabletki "dzień po" - Kancelaria Prezydenta • • •

Lechia okradziona z gola w meczu z Lechem. Kontrowersyjna decyzja sędziów w piłkarskiej Ekstraklasie

Lech Poznań pokonał 1:0 Lechię Gdańsk w poniedziałkowym meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jednak - jak wykazały powtórki - wcześniej drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca powinna prowadzić. Arbiter nie uznał prawidłowo zdobytego gola, chociaż piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

Arbiter nie zauważył gola dla Lechii Gdańsk
/twitter.com/K_Rogolski/

Kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w 76. minucie meczu Lechii z Lechem. Po rzucie rożnym wykonanym przez Rafała Pietrzaka i uderzeniu głową Łukasza Zwolińskiego arbiter uznał, że piłka nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Jak pokazały powtórki sędzia Łukasz Szczech się pomylił, a brak technologii "goal line" w Ekstraklasie sprawił, że błąd nie został naprawiony.

Lechia strzeliła gola, ale sędzia nie zauważył, że piłka była w bramce

Poznaniacy zapewnili sobie zwycięstwo osiem minut później. Po uderzeniu Pedro Tiby ręką w polu karnym interweniował Michał Nalepa, co skończyło się czerwoną kartką i "jedenastką". Rzut karny pewnie wykorzystał Mikael Ishak i Lech wygrał w Gdańsku 1:0.

Lech wygrywa w Gdańsku po bramce z rzutu karnego

Radości z wyniku nie krył trener trener Kolejorza Dariusz Żuraw.

Gratuluję postawy mojemu zespołowi. Po trzech "gongach", jakie dostaliśmy w ostatnich trzech meczach, nie jest łatwo się podnieść, ale moja drużyna pokazała dzisiaj charakter. Może nie było to jakieś wybitne spotkanie, jednak zdobyliśmy trzy bardzo ważne punkty. Mam nadzieję, że będzie to początek naszej dobrej serii, którą zakończymy w ostatnim w tej rundzie meczu z Wisłą Kraków