Krew na rękach

Tylko całkowite zaślepienie pozwala wierzyć w dziesiątki płci, równość praw ludzkich i zwierzęcych (czemu nie roślinnych?).

Czasami strasznie bym chciał, aby ludzie, odstawiwszy na bok emocje, zdecydowali się popatrzeć na świat, kierując się wyłącznie prawami logiki, a jeśli to zbyt trudne, to zwyczajnie chłopskim rozumem. I wtedy bardzo łatwo jest odpowiedzieć, kto ma krew na rękach – ci, którzy mordują nienarodzone dzieci, czy ci, którzy bronią ich prawa do życia; ci, którzy wyprowadzają tłumy na ulicę, czy ci, którzy błagają, aby ludzie zostali w domach; ci, co bronią suwerenności Polski, czy ci, co marzą wyłącznie o tym, jak urządzić się w jakiejś przyszłej guberni czy landzie? Ongiś prawicy przypinano łatkę oszołoma. Trudno, ale jak nazywać osobników, którzy z niepojętych powodów wierzą w coś, w co nie da się uwierzyć – np. że największym nieszczęściem człowieka jest rodzina, że za wszystkie tragedie ludzkości odpowiedzialne jest chrześcijaństwo – któremu świat zawdzięcza takie fanaberie jak prawa kobiet, wolną wolę czy tolerancję dla mniejszości. Tylko całkowite zaślepienie pozwala wierzyć w dziesiątki płci, równość praw ludzkich i zwierzęcych (czemu nie roślinnych?). Oczywiście człowiek zideologizowany może wierzyć, że ściągając do swojego kraju hordy przedstawicieli innej kultury, ubogaca swoją.

Jednak wszystkie doświadczenia mówią, że albo przybysze się zasymilują, akceptując wyższość cywilizacji gospodarzy, albo ich po prostu unicestwią. Najbardziej zasmucające, że owi „mądrzy inaczej” nie przyjmują do wiadomości, iż nie są żadnymi prekursorami! To już było! Doskonale wiadomo, dlaczego upadł antyk, a w bliższych czasach rozsypał się komunizm. Wiara w jego dogmaty musiała zbankrutować w zderzeniu z życiem rządzącym się elementarną logiką. Gospodarka socjalistyczna musiała przegrać z gospodarowaniem opartym na konkurencji, myśleniu w kategoriach zysku i indywidualnego sukcesu. Krach realnego lewactwa jest nieuchronny – pozostaje pytanie o cenę. Czy będzie nią anihilacja Zachodu, czy wielki bunt mas przeciwko skretyniałym elitom? Tyle że wówczas krew na rękach będą mieli wszyscy.

 

Źródło:

Marcin Wolski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo