Autodestrukcja opozycji

  

Totalni obchodzą pięciolecie istnienia KOD i przyznam, że i dla mnie ta rocznica to powód do miłego odnotowania. To lata kompromitacji opozycji, demaskowania żałosnego poziomu zaplecza PO – intelektualnego i etycznego. Dziś po tych pięciu latach wyduszania z „ulicy” jakiejś znaczącej siły społecznej widać klęskę tego projektu – może dlatego, że zmieniono szyld na jeszcze bardziej autodestrukcyjny.

Zadymy tzw. Strajku Kobiet są kolejną wersją akcji Mateusza Kijowskiego czy zapomnianego już całkiem ruchu Obywateli RP i Pawła Kasprzaka. Zresztą w większości organizatorem protestów jest to samo środowisko. Dziś mamy do czynienia z najbardziej wulgarną wersją, na jaką dotąd – od czasów Ruchu Palikota – zdobyło się środowisko Platformy Obywatelskiej, zdesperowane najwyraźniej swoją bezsilnością. Wygląda na to, że postanowiono maksymalnie podgrzać nastroje społeczne, a drogą do tego miały być wulgarna agresja i prymitywny przekaz. Zadziwiające jest, że liderzy totalnych liczyli, że Polacy tego sposobu działania nie odrzucą. Warto docenić te pięć lat – opozycja utrwaliła przez ten czas status ugrupowania niezdolnego do wygrywania wyborów. I dobrze.
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts