Nowy sondaż: PiS dalej liderem, KO z różnicą 10 proc. poparcia. W Sejmie aż sześć formacji!

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość -wraz z koalicjantami- znalazłoby się na najwyższym podium zestawienia. W porównaniu do sondażu pracowni IBRiS sprzed dwóch tygodni, PiS odnotował niewielki spadek poparcia. Nadal jednak przewaga nad drugą Koalicją Obywatelską wynosi 10 proc. W Sejmie znalazłoby się aż sześć formacji.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla portalu wp.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 32,7 proc. poparcia. Z kolei Koalicja Obywatelska zdobyłaby 22,4 proc. głosów.

"W porównaniu z sondażem IBRiS dla WP sprzed dwóch tygodni, zarówno partia rządząca, jak i jej główny opozycyjny rywal odnotowali niewielkie spadki w poparciu. W przypadku PiS chodzi o 0,3 pp., a KO o 1,7 pp."

- informuje wp.pl.

Polska 2050 na trzecim miejscu. Kto jeszcze w Sejmie?

Inicjatywa Polska 2050 uplasowała się zaraz za PiS oraz KO. Formacja Szymona Hołowni uzyskała wynik 12,6 proc. (spadek o 0,5 pp.).

Natomiast Lewica mogłaby liczyć na 10,1 proc. poparcia (wzrost o 1,5 pkt. proc.). Do Sejmu weszłoby również PSL (5,8 proc. poparcia) oraz Konfederacja (5,4 proc. poparcia).

Jak wynika z sondażu, 11 proc. badanych nie potrafiło powiedzieć, na kogo by oddało swój głos.

Udział w wyborach deklaruje prawie połowa ankietowanych ("zdecydowanie tak" - 39,7 proc., "raczej tak" - 10,1 proc.). Z kolei odpowiedzi "raczej nie" udzieliło 19,6 proc. respondentów, a "zdecydowanie nie" - 27,8 proc. "Nie wiem" odpowiedziało 2,7 proc. ankietowanych.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych został przeprowadzony w dniu 27 listopada na próbie 1100 osób metodą CATI (telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo -red.).

 

Źródło: Wirtualna Polska, PAP, niezalezna.pl

#sondaż #najnowszy sondaż #PiS #KO #Polska 2050 #lewica #PSL #konfederacja

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo