Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało w piątek na swojej stronie, że "od soboty, 28 listopada, biblioteki publiczne i naukowe mogą udostępniać zbiory pod warunkiem zapewnienia dystansu społecznego i przestrzeni 15 m. kw. powierzchni na osobę". Teatry, filharmonie, opery, muzea, kina, domy kultury, ogniska muzyczne i galerie sztuki pozostaną zamknięte dla publiczności do 27 grudnia.

Dział promocji poznańskiej Biblioteki Raczyńskich poinformował, że instytucja zostanie ponownie otwarta dla czytelników w poniedziałek.

W komunikacie przypomniano, że odwiedzający biblioteki muszą zasłaniać maseczkami ochronnymi usta i nos, zachować dystans oraz dezynfekować ręce.

„W każdej placówce wyznaczony jest limit osób, mogących jednocześnie przebywać na terenie biblioteki. W związku z tym prosimy, by skrócić maksymalnie czas wizyty i pozwolić skorzystać z naszej oferty jak największej liczbie czytelników. Działamy z wolnym dostępem do półek. Wznowione zostają usługi Książka dla seniora i Czytanie bez barier”

– poinformowano.

Dodano, że czytelnia Biblioteki będzie działać na dotychczasowych zasadach, co oznacza konieczność rezerwacji godziny wizyty i materiałów bibliotecznych. „Godziny otwarcia Biblioteki pozostają bez zmian. Ewentualne zamknięcia filii z powodów losowych prosimy jak zawsze sprawdzać na stronie w zakładkach Filie i Komunikaty” – podano.

W komunikacie przypomniano, że termin zwrotu książek, który pierwotnie przypadał na okres zamknięcia biblioteki, został przedłużony do 7 grudnia.