W tym roku w uroczystym rozpaleniu światełek na Rynku Głównym uczestniczyła garstka osób, które przechodziły w pobliżu. Nie było też żadnych okolicznościowych przemówień.

15-metrowej wysokości jodła stanęła w tym tygodniu obok bazyliki Mariackiej. Choinki pojawiły się także na placu Wszystkich Świętych, Rynku Podgórskim, placu Centralnym, na skwerze przy os. Na Stoku oraz przy Muzeum Narodowym.

Świąteczne dekoracje przyozdobiły także inne zakątki miasta. Świetliste figurki po raz trzeci nawiązują do Młodej Polski. Motywem przewodnim zimowych ozdób są pawie pióra przypominające projekt szyldu krakowskiej kawiarni "Paon" autorstwa Wyspiańskiego oraz zgeometryzowane formy, przywodzące na myśl grafiki i obrazy znanej plastyczki dwudziestolecia międzywojennego – Zofii Stryjeńskiej.

Ulice Floriańską, Sienną, Grodzką, Bracką, Szewską i Sławkowską przyozdobiły elementy podwieszane – z motywem pawiego pióra, zwieńczone charakterystycznym "okiem" oraz zaśnieżone gałązki "młodopolskie".

Wielkogabarytowy, świetlny napis "Kraków" został zainstalowany na pl. Szczepańskim. Bombki z przejściem: na placu św. Marii Magdaleny, przed Nowohuckim Centrum Kultury, na rondzie Mogilskim oraz w parku Krakowskim, z kolei te na podeście na rondzie Młyńskim, rondzie Grunwaldzkim oraz przy Dworku Białoprądnickim.

Mosty Dębnicki, Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Wandy i Zwierzyniecki oraz estakada na al. 29 Listopada zostały ozdobione tradycyjnymi formami zdobniczymi w postaci pająków ludowych. Aluminiowe konstrukcje z rozpiętymi kurtynami i sznurami świetlnymi w kolorach białym ciepłym, białym zimnym i niebieskim wzbogacone zostały bombkami w kolorach granatowym, srebrnym i złotym. Unikatowa dekoracja, która w 2018 r. znajdowała się na moście Piłsudskiego, została wykorzystana po raz drugi na Plantach (obok Barbakanu), na placu Wolnica oraz przed Nowohuckim Centrum Kultury.

Pięciometrowe anioły stanęły na Rynku Głównym od strony Ratusza, pod Wawelem, na Rynku Podgórskim, na ul. Wielopole. Anioły z charakterystycznymi skrzydłami przyozdobią również al. Róż, park Krowoderski, ul. Ćwiklińskiej, plac Wolnica, skrzyżowanie ul. Kobierzyńskiej i Kapelanka oraz Planty (w pobliżu Teatru J. Słowackiego).

Podwójne, czterometrowe figury aniołów zainstalowano na placu Wielkiej Armii Napoleona, na placu Bohaterów Getta, na skrzyżowaniu ul. Teligi z Wielicką i w parku Decjusza.

Wizerunek świetlnych iluminacji w postaci aniołów towarzyszy mieszkańcom Krakowa w okresie świątecznym i noworocznym od 14 lat. W tym roku duże anioły zdobią rondo Barei; rondo Czyżyńskie; rondo Dywizjonu 308; rondo Hipokratesa; skrzyżowanie ulic Lipskiej z Saską; park Tysiąclecia; Borek Fałęcki; ul. Górników; ul. Siewną, ul. Zakole. Małe z kolei – rondo Pamuły. W oprawie nie zabrakło tradycyjnej rzeźby Lajkonika. Pojawiły się one: w pobliżu Filharmonii Krakowskiej, na rondzie Matecznego, na skrzyżowaniu al. Adama Mickiewicza z ul. Piłsudskiego, na ul. Tuchowskiej, na Salwatorze oraz Krowodrzy Górce.