Wraca sprawa młodego mordercy kolegi. Prokurator chce przedłużenia aresztu

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu chce przedłużenia aresztu o kolejne trzy miesiące dla 18-letniego Adriana W. podejrzanego o zabójstwo 16-letniego Sebastiana J. - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski. Jak podał Gąsiorowski, prokuratura chce, by Adrian W., któremu okres aresztowania upływa 10 grudnia pozostał w nim do 10 marca 2021 r.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / AJEL

Prokuratura nadal oczekuje na opinię, która miała być sporządzona po obserwacji psychiatrycznej podejrzanego. Ona się zakończyła, ale opinii jeszcze nie ma, stąd wniosek do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie o przedłużenie stosowania wobec Adriana W. tymczasowego aresztowania o kolejne trzy miesiące

 – powiedział Gąsiorowski.

Dodał, że stosowny wniosek został złożony do sądu. Termin rozpoznania nie został jeszcze wyznaczony.

Adrian W. zabił swojego kolegę 16 grudnia 2019 r. 16-letniemu Sebastianowi J. zadał sześć ran nożem, m.in. w szyję i klatkę piersiową. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej bloku przy ul. Rybackiej w Kołobrzegu, w którym mieszkała ofiara. Do zakrwawionego chłopca wezwano pogotowie, ale na ratunek było już za późno. Lekarz stwierdził zgon 16-latka.

18 grudnia 2019 r. Adrian W. został doprowadzony przez policję na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu. Przyznał się do zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Powiedział, że czekał na klatce schodowej na Sebastiana J. i kilkukrotnie ugodził go nożem. Jako motyw swojego działania podał poczucie urazu do kolegi, z którym stracił dobry kontakt. Sebastian miał przestać traktować Adriana jak przyjaciela i nie chciał się z nim często spotykać.

Adrian W. za zabójstwo, które popełnił jako 17-latek, będzie odpowiadał jak dorosły; grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#morderstwo kolegi #prokuratura #Koszalin

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo