Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w piątkowym wystąpieniu telewizyjnym wezwał rządzących do "poszanowania interesu narodowego i wycofania się ze sprzecznej z polską racją stanu groźby weta". Podkreślił, że godzi ono w interesy gospodarcze, polityczne i strategiczne Polski. Wezwał też rządzących do opamiętania się i apelował, aby "wrócili do przestrzegania praworządności".

Sprawę skomentował na antenie Polskiego Radia 24 były szef MON Antoni Macierewicz, wskazując, że "Platforma Obywatelska i Lewica bezczelnie, ordynarnie kłamią".

Ich zachowanie przypomina koniec XVIII wieku, gdy targowica przekonywała, że rezygnacja z niepodległości dyktowana jest troską o dobro narodu. Taką samą propagandę uprawia dziś PO i Lewica

- mówił.

Jak dodał, wspierane przez opozycję żądania prezydencji Niemiec i kanclerz Merkel, oznaczają rezygnację z polskiej suwerenności.

Dzisiaj o totalnej opozycji możemy mówić wprost "zdrajcy" i "targowica"

- stwierdził Macierewicz.

PO to partia zdradziecka. Przeżywamy najbardziej dramatyczne chwile od czasów likwidacji I RP - dziś nie mamy problemu z agresją obcego państwa, a ze zdradą części polskich polityków

- punktował.