Pijany kierowca uderzył w bariery, po czym uciekł z miejsca zdarzenia

Kierujący osobowym BMW uderzył w bariery energochłonne na autostradowej obwodnicy Wrocławia, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany przez policję w miejscu swojego zamieszkania. Okazało się, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny blisko 2 promile tej substancji.

flickr

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że osoba prowadząca pojazd niemieckiego producenta straciła panowanie nad autem, w wyniku czego uderzyła w bariery. Jednak mundurowi nie mieli możliwości usłyszeć relacji kierującego, ponieważ mężczyzna przed ich przyjazdem oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając na pasie awaryjnym prowadzony przez siebie samochód.

35-latek nie uniknął jednak spotkania z funkcjonariuszami i najpewniej nie uniknie też odpowiedzialności karnej, bo drugi patrol zatrzymał mężczyznę w miejscu zamieszkania. Przyznał się on do prowadzenia osobowego bmw i potwierdził wersję zdarzenia, którą już wcześniej ustalili policjanci. Powodem całego zdarzenia i późniejszej ucieczki był prawdopodobnie krążący w organizmie kierowcy alkohol. Badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń, wskazując na blisko 2 promile tej substancji u zatrzymanego.

Mężczyźnie została pobrana również krew do analizy celem potwierdzenia kierowania pojazdem mechanicznym i spowodowania zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości. Spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się dla 35-latka przewiezieniem do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Przypomnijmy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności i co niezwykle istotne - bardzo często prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#BMW #kierowca #Wrocław #alkohol

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo