Hiszpańska CACESA z grupy IAG, do której należy m.in. linia lotnicza Iberia czy British Airways otwiera centrum logistyczno-dystrybucyjne z obsługą celną w Polsce Wschodniej, w Małaszewiczach - poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Centrum będzie korzystało z dostępu do Jedwabnego Szlaku.

Inwestycja jest realizowana przy wsparciu ZBH PAIH w Madrycie i przewiduje obsługę 3 milionów przesyłek e-commerce przeznaczonych na rynek UE w pierwszym roku swojej działalności. W kolejnych latach przepustowość centrum z Małaszewiczach ma wzrosnąć do 33 mln przesyłek w roku, osiągając poziom 60 mln w piątym roku działalności. 

Polski oddział CACESA będzie zajmował się obsługą importu pochodzących z Chin towarów. W pierwszych 3 latach działalności zatrudnienie w centrum znajdzie 35 pracowników, a docelowo będzie obsługiwane przez 60 osób.
 

- Spośród kilku rozważanych przez Hiszpanów krajów, to właśnie Polska została uznana za najbardziej atrakcyjną lokalizację. Biorąc pod uwagę bardzo dobre perspektywy rozwoju branży e-commerce na świecie, jesteśmy przekonani, że podobnych inwestycji w naszym kraju będzie więcej 

mówi Grzegorz Słomkowski, wiceprezes PAIH.

CACESA (Compania Auxiliar al Cargo Express SA) to hiszpańska firma należąca do grupy linii lotniczych IAG, skupiającej linie lotnicze British Airways, Iberia, Aer Lingus, Level i Vueling. CACESA była pierwszą firmą, która w 2009 r. rozpoczęła lotniczą obsługę przesyłek z Chin do Ameryki Łacińskiej przez Unię Europejską i swoje centrum w Madrycie. Od tego czasu spółka przewiozła miliony przesyłek w imieniu swoich chińskich klientów łącząc ze sobą trzy kontynenty.

- Wybraliśmy Polskę na naszą długoterminową inwestycję ze względu na potencjał polskiej gospodarki i strategiczne położenie w Europie Wschodniej - mówi Rodrigo Peñas Blázquez, dyr. handlowy i operacyjny CACESA.

Polskie centrum w Małaszewiczach będzie drugim oddziałem CACESA dedykowanym do obsługi przesyłek realizowanych za pośrednictwem kolei. Oprócz inwestycji w Małaszewiczach, CACESA planuje otworzyć drugie biuro na warszawskim Okęciu, które będzie obsługiwało lotniczy transport przesyłek e-commerce.
 Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl