Pytel w akcji. Ma zarzuty kontaktów z FSB. Teraz… zarzuca rządowi realizację interesów Rosji

Generał Piotr Pytel, który nie potrafił wytłumaczyć swoich kontaktów z rosyjskimi służbami specjalnymi, ogłosił, że działania rządu zmierzające do osłabienia Unii Europejskiej, "pozostają w pełnej harmonii" ze strategicznym kursem Rosji, który jest realizowany przez jej agenturę. Związany z Rafałem Trzaskowskim generał uważa, że groźba weta do unijnego budżetu jest "wstępem do Polexitu". To kolejny podobny głos, po wczorajszym kontrowersyjnym "orędziu" marszałka Senatu, Tomasza Grodzkiego.

Instytucje państwa rosyjskiego, a w szczególności jej służby specjalne posiadają wysokie zdolności w zakresie długofalowego planowania i realizacji celów

- powiedział gen. Pytel.

Wie o tym na pewno sam Piotr Pytel, na którym ciążą zarzuty m.in. kontaktów z przedstawicielami rosyjskiej FSB. Tymczasem członek zespołu Rafała Trzaskowskiego z czasu minionych wyborów prezydenckich, to nie w swoich działaniach widzi wspieranie rosyjskiej agentury.

Rosja chce postrzegać i postrzega NATO oraz Unię Europejską, jako główne zagrożenia w obszarze swojego bezpieczeństwa. Dlatego prowadzi wielotorowe działania zmierzające do osłabienia i dezintegracji tych sojuszy. Wszelkie posunięcia naszych elit politycznych, zmierzające do osłabienia Unii, bądź wręcz stanowiące wstęp do Polexitu, pozostają w pełnej harmonii ze strategicznym kursem polityki Federacji Rosyjskiej, realizowanym przez jej służby specjalne

- oznajmił były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Uderzył on zatem w te same nuty, co marszałek Tomasz Grodzki we wczorajszym skandalicznym orędziu telewizyjnym. Trudno się dziwić, bo wypowiedź dawana była dla złożonego z posłów Koalicji Obywatelskiej Zespołu Parlamentarnego im. Andrzeja Frycza-Modrzejewskiego. 

Generał Piotr Pytel już wielokrotnie był negatywnym bohaterem artykułów na Niezależnej, za sprawą m.in. swoich perypetii sądowych, mówiąc bardzo łagodnie. Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, który jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków służbowych jako funkcjonariusz SKW oddelegowany do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO.

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Koalicja Obywatelska #Piotr Pytel

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo