Jak sprecyzowały portugalskie służby medyczne, pomiędzy czwartkiem a piątkiem liczba nowych infekcji wzrosła o ponad 5,4 tys., do blisko 286 tys.

W ciągu minionych 24 godzin potwierdzono też 67 nowych zgonów w związku z Covid-19. W sumie w Portugalii zanotowano już 4276 ofiar śmiertelnych.

Wśród ponad 3200 osób z Covid-19 przebywających w piątek w portugalskich szpitalach do wieczora zanotowano rekordową liczbę zakażonych, którzy leczą się na oddziałach intensywnej terapii – 526. W ciągu doby na OIOM-ach przybyło 10 pacjentów.

Władze medyczne Portugalii potwierdziły, że w ostatnich godzinach poza kilkudziesięcioma ogniskami zakażenia na północy kraju zaczęło przybywać zakażeń w jego środkowej części, a także na archipelagu Azorów.

Wieczorem dyrekcja szpitala w mieście Santarem, w środkowej Portugalii, potwierdziła w ostatnich godzinach 14 przypadków zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego.

W piątek potwierdzono też 125 infekcji u mieszkańców dwóch domów spokojnej starości w okolicach miasta Chaves, przy granicy z Hiszpanią.