Jedenastka najbardziej wartościowych piłkarzy Bundesligi jest zdominowana przez zawodników Bayernu Monachium, ale najwyższe wartości pojawiają się przy graczach Borussii Dortmund. Norweska supergwiazda futbolu Erling Haaland zaliczył najbardziej spektakularny wzrost wartości w porównaniu do ostatniego zestawienia i jest obecnie wyceniany na 100 milionów euro. Podobnie jak jego klubowy kolega Jadon Sancho.

Najbardziej wartościowa jedenastka Bundesligi z atakiem marzeń Lewandowski - Haaland

Robert Lewandowski - zbierający laury dla najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu - przez Transfermarkt wyceniany jest na 60 milionów. Warto zauważyć, że wartość piłkarza uzależniona jest nie tylko od jego umiejętności i formy w ostatnim czasie, ale również potencjału na przyszłość. W tym kontekście fakt, że dwudziestolatkowie Haaland i Sancho wyprzedzili w zestawieniu 32-letniego kapitana reprezentacji Polski, nie dziwi.

W tak zestawionym zespole pojawiają się tylko trzej piłkarze nie występujący obecnie w Bayernie Monachium. Obok gwiazd BVB i zwycięzców Ligi Mistrzów pojawił się Dayot Upamecano. Obrońca RB Lipsk już teraz jest na celowniku najpotężniejszych klubów. Niewykluczone, że w przyszłym sezonie zostanie graczem Bawarczyków.

Najbardziej wartościowa jedenastka Bundesligi wyceniona została na 763 miliony euro. Dla porównania łączna wartość rynkowa wszystkich zawodników występujących w zespołach PKO BP Ekstraklasy według Transfermarkt to obecnie niecałe 194 miliony.