Polskie media niepotrzebne?

  

W 2017 r. w tym miejscu zadałem pytanie: „Jak to jest, że Ministerstwo Rozwoju pod pozorem »Konkursu dotacji na działania informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich w mediach« przyznało ogromne dotacje mediom szkalującym Polaków i bezpardonowo zwalczającym rząd PiS?”.

Wtedy największe dotacje otrzymał np. niemiecki Springer, właściciel portalu Onet.pl, RMF i firma Bauer, właściciel Interia.pl i różnych czasopism. Jak to jest, że od pięciu lat czekamy na zapowiadaną repolonizację mediów, o której przestano nawet wspominać? Od lat spada średnie płatne rozpowszechnianie dzienników ogólnopolskich i np. we wrześniu br. było o 18,2 proc. niższe niż we wrześniu ub.r. Sytuacja staje się dramatyczna! Ale nie dla wszystkich. Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl, wydatki na reklamę w dziennikach w okresie styczeń–wrzesień wyniosły 876,9 mln zł. I jak Państwo myślą, kto otrzymał najwięcej? Tak, tak, nie mylą się Państwo, najwięcej otrzymała „Gazeta Wyborcza”, bo ponad 105 mln zł, na kolejnych miejscach uplasowały się: „Rzeczpospolita”, „Fakt” i „Super Express”, po około 80 mln zł. W pierwszej dziesiątce nie znalazła się żadna gazeta, którą Państwo czytają. Niestety!

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts