Oblicza człowieka europejskiego

  

No i mamy nowego człowieka, nie, nie sowieckiego, o którego stworzenie walczyli przez dekady bolszewicy, ale europejskiego! Choć, jak się tak bliżej przyjrzeć, to wielkiej różnicy nie widać. Niesławnej pamięci kandydatka PO na prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska zwracała się do przeciwników z pretensją: „Wy, Polacy!”.

Inny ekskandydat z Koalicji-Sam-ze-Sobą Władysław Kosiniak-Kamysz zapewniał nas niedawno, że prawdziwy patriotyzm objawia się w zachwycie UE. A nadworny artysta postępowców Krzysztof Mieszkowski określił się ostatnio jako „Europejczyk polskiego pochodzenia”. Niedaleko stąd do zasiadania w Radzie Konsultacyjnej kobiet rażonych czerwonym piorunem europosła Boniego, zasłużonego dla niepodległości Polski na polu donoszenia, i towarzyszki Lempart – objawienia prawdziwego oblicza nowoczesnego Europejczyka, wzywającego do palenia kościołów i zamordyzmu.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts