Sekretarz stanu USA Hillary Clinton została przewieziona do szpitala po wykryciu u niej zakrzepu będącego rezultatem wstrząsu mózgu, którego doznała kilka tygodni temu - poinformował przedstawiciel Departamentu Stanu Philippe Reines.

Reines powiedział, że zakrzep wykryto podczas rutynowych badań w niedzielę. Clinton przebywa obecnie w Szpitalu Prezbiteriańskim w Nowym Jorku i leczona jest lekami przeciwzakrzepowymi.

Lekarze będą obserwować stan zdrowia sekretarz stanu przez najbliższe 48 godzin i ocenią "czy potrzebne są dalsze działania" - dodał Reines, który jest jednym z najbliższych współpracowników Clinton.

15 grudnia poinformowano, że 65-letnia Clinton, która wcześniej odwołała podróż zagraniczną z powodu wirusa w układzie pokarmowym, doznała wstrząśnienia mózgu po tym jak zemdlała w rezultacie odwodnienia. Później informowano oficjalnie, że jej stan poprawia się.

Clinton ustąpi ze stanowiska sekretarza stanu w styczniu po inauguracji drugiej kadencji prezydenta Obamy. W 2008 r. przegrała niewielką różnicą głosów walkę z Obamą o nominację prezydencką z ramienia Partii Demokratycznej. Jest wymieniana jako potencjalna kandydatka na urząd prezydenta w 2016 r.