Kiedy powrót do nauki stacjonarnej? Szef MEN podał termin, lecz zaznacza: Wszystko zależy od nas

Druga fala epidemii koronawirusa ponownie wymusiła zamknięcie szkół i uczelni. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wyraził dziś nadzieję, że powrót do normalnego trybu nauczania powinien nastąpić po feriach. - Po 17 stycznia, czyli po zakończeniu ferii, mamy nadzieję wrócić przynajmniej stopniowo do nauczania stacjonarnego - powiedział Czarnek. Zaznaczył, że wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

Zajęcia zdalne w szkołach uczniowie będą mieli do 22 grudnia. Od 23 grudnia do 3 stycznia jest przerwa w nauce w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Od 4 do 17 stycznia - zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego - będą trwały ferie zimowe w całym kraju.

Do kiedy nauczanie zdalne?

Zapytany w piątek w TVP Info, jak długo będzie trwało nauczanie zdalne, szef resortu edukacji zapowiedział, że "po 17 stycznia, czyli po zakończeniu tych planowanych ferii w jednym terminie, mamy nadzieję wrócić przynajmniej stopniowo do nauczania stacjonarnego".

"Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa, od tego czy powstrzymamy ten rozwój. Wszystko zależy zatem od nas, szanowni państwo, od naszej odpowiedzialności. Od tego również, czy będziemy zwracać uwagę tym ludziom, którzy wychodzą na ulicę na demonstracje, że oni tak naprawdę każdą swoją demonstracją oddalają powrót naszych dzieci do trybu stacjonarnego w szkołach"

- powiedział.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#nauka zdalna #koronawirus #Przemysław Czarnek

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo