BMW Group konsekwentnie realizuje swoją strategię na przyszłość w głównych zakładach produkcyjnych w Monachium. Po rozbudowie działu karoserii i wybudowaniu nowej oszczędniejszej lakierni w latach 2016-2018 firma zainwestuje teraz do 2026 roku około 400 mln euro w nową linię montażu pojazdów. 


— Konsekwentnie wdrażamy naszą strategię elektryfikacji. Do końca 2022 roku w każdym z naszych zakładów w Niemczech będzie produkowany co najmniej jeden pojazd w pełni elektryczny — mówi Milan Nedeljković, członek zarządu BMW AG ds. produkcji.

BMW Group dysponuje jednym z najbardziej elastycznych systemów produkcji w całej branży motoryzacyjnej na świecie. Niemiecki koncern motoryzacyjny jest w stanie produkować na jednej linii samochody z napędem spalinowym lub elektrycznym i elastycznie reagować na oczekiwania klientów
Nowa linia montażowe w Monachium powstaje na powierzchni obecnego działu produkcji silników. Produkowane tam silniki cztero-, sześcio-, ośmio- i dwunastocylindrowe będą w przyszłości powstawać w zakładach w Steyr w Austrii i Hams Hall w Wielkiej Brytanii.


Produkcja silników w Monachium będzie stopniowo przenoszona najpóźniej do 2024 roku. W przyszłości zatrudnieni będą pracować w innych obszarach planowania i produkcji w Monachium lub w innych lokalizacjach w Bawarii. Na przykład w centrum kompetencyjnym produkcji napędów elektrycznych w Dingolfing koncern zwiększy zatrudnienie z obecnych 1000 do 2000 osób.