Chociaż w USA trwa stan epidemiczny, sporo Amerykanów zdecydowało się na nie pozostawanie w domach. Według Federalnej Agencji Transportu z powodu Święta Dziękczynienia odnotowano najwyższe wskaźniki w ruchu lotniczym od momentu rozpoczęcia pandemii.

W wielu amerykańskich metropoliach wprowadzono kwarantannę, jednak od marca nie było tyle osób na głównych międzynarodowych lotniskach Stanów Zjednoczonych. W Chicago na O’Hare oraz LAX w Kalifornii w miniony weekend zanotowano już prawie 3 miliony podróżujących.  

Kwarantanna w Nowym Jorku i Los Angeles obecnie wynosi 14 dni. W Nowym Jorku każdy przybywający z innego stanu bądź z zagranicy musi wykonać test na koronawirusa. Otrzymując dwukrotnie negatywny wynik, może zakończyć kwarantannę przed upływem dwóch tygodni. Za niestosowanie się do przepisów związanych z kwarantanną grzywna wynosi 2 tys. dolarów.

Szeryf Joseph Fucito poinformował, że władze miasta tworzą dodatkowe punkty kontrolne na dworcach autobusowych linii kursujących do innych stanów. Podobna sytuacja jest w Chicago, gdzie trzeba zbadać się w ciągu 72 godzin od przybycia do Illinois.

Natomiast w Los Angeles od środy wszyscy zagraniczni goście muszą wypełnić formularz dotyczący stanu zdrowia oraz poddać się 14 dniowej kwarantannie. Kara za niestosowanie się do tych nowo wprowadzonych przepisów wynosi 500 dolarów.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób nakazuje pozostanie w domach a przy świątecznym stole mają zasiąść tylko członkowie najbliższej rodziny. Wydano także zalecenia dotyczące świątecznej kolacji, sugerując użycie jednorazowych talerzy i sztućców, a także przyniesienie własnego jedzenia w przypadku spożywania posiłku przez osoby, które razem nie zamieszkują. 

Władze lokalne i federalne nakazują noszenie maseczek oraz zachowywania odstępu 2 metrów. Na lotniskach sprawdzana jest temperatura.

Przedstawiciele linii lotniczych zapewniają, że samoloty są dokładnie myte i sterylizowane parą elektrostatyczną. System oczyszczania powietrza porównywalny jest do standardów stosowanych w szpitalach.