Terlecki został zapytany przez dziennikarzy, czy będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu, by izba mogła się zająć ustawą, która wprowadza dodatkową niedzielę handlową 6 grudnia. "Dodatkowe czemu? Będziemy to załatwiać na tym posiedzeniu" - zapowiedział.

Na uwagę, że Senat może nie skończyć do piątku pracy nad nowelą ustawy covidowej, przewidującej dodatki dla lekarzy towarzyszący Terleckiemu wicemarszałek Senatu Marek Pęk powiedział:

"Jak będzie chciał to zdąży"

Niedziela, 6 grudnia tego roku ma być handlową - wynika z projektu noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dodatkowa niedziela handlowa ma rozładować przedświąteczny ruch w sklepach i poprawić sytuację handlu. Nowela czeka na rozpatrzenie przez rząd.

- Projektowana zmiana ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni wprowadza epizodyczne rozwiązanie polegające na zniesieniu zakazu handlu, o którym mowa w art. 5 tej ustawy, w niedzielę w dniu 6 grudnia 2020 r. w placówkach handlowych

- głosi uzasadnienie projektu, który w środę opublikowano na stronach RCL.

W ubiegłą sobotę wicepremier Jarosław Gowin informował, że trwają konsultacje w sprawie wprowadzenia dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu. Jak mówił, miałoby to być 6 grudnia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w grudniu 2020 r. są przewidziane dwie niedziele handlowe - 13 i 20 grudnia 2020 r.