Tarcza Finansowa PFR 2.0. to 35 mld zł wsparcia dla przedsiębiorców. ZOBACZ SZCZEGÓŁY

Dzisiaj podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejny program wsparcia dla firm dotkniętych koronakryzysem. Rusza Tarcza Finansowa PFR 2.0 - czyli 35 mld zł dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm.

fot. Krystian Maj/KPRM

Szef rządu podkreślał na konferencji prasowej, że świat w dobie pandemii zmaga się nie tylko z jej skutkami w obszarze ochrony zdrowia, ale również w gospodarce. Stwierdził przy tym, że obecne metody walki z kryzysem w Polsce przynoszą pozytywne rezultaty.

- Poziom bezrobocia i aktywności ekonomicznej ludności - tutaj nie tylko rejestrujemy jedne z najlepszych wyników w Europie, a nawet na świecie, ale dodatkowo można powiedzieć, że mamy do czynienia w III kwartale z przyrostem aktywności ekonomicznej ludności powyżej poziomu sprzed czasów pandemii

 - mówił Morawiecki.

Według niego, "podstawową przyczyną tego osiągnięcia" jest to, że "państwo polskie nie zostawiło samych sobie przedsiębiorców i pracowników podczas kryzysu".

W ramach ogłoszonych wiosną Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju, a także Tarczy Antykryzysowej do polskich firm trafiło już ponad 154 mld zł – z czego ponad 60 mld zł w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0.

- Uratowaliśmy 6 mln miejsc pracy. Nie rezygnujemy z dalszego niesienia tej pomocy. Uruchamiamy Tarczę Finansową PFR 2.0. Kolejny etap to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm. Środki trafią do niemal 40 branż dotkniętych kryzysem

- zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Tarcza 2.0 #gospodarka #Mateusz Morawiecki #koronawirus #tarcza antykryzysowa

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo