W poprzednich latach w Starachowicach, podobnie jak i w wielu polskich miastach, wigilie dla samotnych organizowane były na otwartym placu. Tym razem ze względu na pandemię, wigilia w grodzie nad Kamienną będzie miała charakter mobilny. Wolontariusze pojadą do potrzebujących osób i dostarczą im kolację wigilijną bezpośrednio do ich domów. Akcja odbywać się będzie 24 grudnia w godzinach od 7.00 do 15.00.

"Pragnę zwrócić się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pomóc innym, jako wolontariusze, w dotarciu do osób samotnych i potrzebujących ze świątecznym podarunkiem. W tej akcji chodzi nie tylko o przekazanie paczki, ale także o rozmowę i wspólnie spędzoną chwilę. Do współpracy zapraszamy także, tych, którzy chcieliby do paczek dołożyć coś od siebie" – powiedział prezydent Starachowic Marek Materek.

Każda samotna osoba, której sytuacja życiowa lub materialna nie pozwala, by spędzić wigilię w gronie najbliższych, może zgłosić chęć przyjęcia paczki z wigilijnymi potrawami. Wystarczy skontaktować się z infolinią Fundacji Wolne Miejsce, które będzie czynna od 5 do 20 grudnia br. przez całą dobę pod numerem telefonu 41 310 73 33.

"Nasza fundacja wcześniej organizowała wielkie wydarzenia dla tysięcy osób, takie jak spotkania wigilijne, ale już podczas Wielkanocy zmieniliśmy formułę na dojazd do osób, które tego potrzebują. Podczas spotkania w Starachowicach powstała idea, abyśmy szeroko pomogli osobom potrzebującym w Święta Bożego Narodzenia. Zapraszamy tych z państwa, którzy będą chcieli przyjąć pakiet wigilijny lub wolontariusza z prezentami. W paczce oprócz życzeń będą karpie smażone, barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i z grzybami, sałatki śledziowe, ciasta i inne produkty"

– podkreślił prezes Fundacji Wolne Miejsce Mikołaj Rykowski.

Pomoc gromadzona będzie w Hotelu Senator, skąd zostanie rozdysponowana przez wolontariuszy.