Podczas konferencji prasowej dziennikarze zapytali Niedzielskiego o nowe kryteria przyjmowania pacjentów do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Według RMF FM wykreślono m.in. warunek, że chory nie może mieć zapalenia płuc. Każdy taki przypadek ma być teraz konsultowany przez centrum koordynacji z lekarzem w szpitalu, który chce przekazać chorego.

Szef MZ poinformował, że pierwotne kryteria przyjmowania pacjentów na Narodowy były dokumentem wewnętrznym opracowanym przez kierującego placówką dra Artura Zaczyńskiego.

- Na moje, i przede wszystkim premiera, życzenie rada epidemiczna przy premierze wzięła na warsztat te kryteria i przedyskutowała je w szerszym gronie, które reprezentowało szerokie spektrum specjalistów medycznych, m.in. z zakresu intensywnej terapii. W wyniku tej dyskusji wytyczne zostały zmodyfikowane w kierunku przyjmowania pacjentów przede wszystkim wymagających wsparcia tlenowego

- powiedział.

Dodał, że instalacja tlenowa w tymczasowej lecznicy na Narodowym jest "jedną z najnowocześniejszych, bardzo wydajnych i może udźwignąć ciężar podtrzymania zdrowia większej liczby pacjentów".

Szpital na Narodowym funkcjonuje od początku listopada. Jest filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.