Ministerstwo finansów poinformowało, że oprocentowanie grudniowych obligacji oszczędnościowych utrzymane zostało na poziomie z listopada br.

Oprocentowanie obligacji stałoprocentowych 3-miesięcznych wynosi 0,50% w skali roku, a 2-letnich 1,00%. Pozostałe obligacje w pierwszym okresie odsetkowym oprocentowane są odpowiednio: 1,10% dla 3-latek, 1,30% - dla 4-latek oraz 1,70% - dla 10-latek. 6-i 12-letnie obligacje rodzinne przeznaczone dla beneficjentów programu „Rodzina 500 plus” oprocentowane są odpowiednio 1,50% i 2,00% w pierwszym roku oszczędzania. 

- W grudniu oferta obligacji oszczędnościowych pozostaje bez zmian - oprocentowanie kształtuje się na poziomie od 0,50% do 1,70% w pierwszym roku oszczędzania dla standardowej oferty oraz 1,50% i 2,00% w przypadku instrumentów rodzinnych - komentuje Piotr Nowak, wiceminister finansów.

- Grudzień jest ostatnim miesiącem, w którym osoby zainteresowane oszczędzaniem na przyszłą emeryturę mogą kupić instrumenty detaliczne w ramach Konta IKE-Obligacje, do wysokości tegorocznego limitu 15.681 zł. Po spełnieniu warunków ustawowych, od zysku wypracowanego w ramach Konta IKE-Obligacje nie jest pobierany tzw. podatek Belki. Oferta jest różnorodna, pieniądze można przeznaczyć na jeden lub kilka rodzajów obligacji dostępnych w ramach Konta IKE-Obligacje. To bardzo dobry sposób na pomnażanie swoich oszczędności z myślą o przyszłej emeryturze

zwraca uwagę wiceminister Nowak.


Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl