Do zdarzenia doszło w Strzelcach Opolskich. Policjanci zauważyli zaparkowany przy ulicy samochód, za kierownicą którego siedział notowany już wcześniej za różne przestępstwa 22-latek. Kiedy podeszli, żeby przeprowadzić kontrolę, na ich widok kierowca nagle ruszył z miejsca, próbując uciec przed funkcjonariuszami.

Policjanci rozpoczęli pościg za mężczyzną uciekającym audi. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne policyjnego radiowozu. Po kilkunastu minutach ścigany zatrzymał samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Razem z nim biegła młoda dziewczyna - pasażerka samochodu. Oboje zostali zatrzymani przez policjantów po krótkim pościgu.

Jak się okazało, 16-letnia pasażerka jest poszukiwana w związku z ucieczką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nieletnia trafiła już z powrotem do placówki.

W porzuconym samochodzie policjanci znaleźli dwa młynki do rozdrabniania narkotyków oraz dwie wagi. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających została mu pobrana krew do badań. 22-latek usłyszał już zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli, do którego się przyznał. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.