Polscy skoczkowie ruszyli do Finlandii. Biało-czerwoni wolni od koronawirusa

Wszyscy polscy skoczkowie narciarscy oraz członkowie sztabu szkoleniowego mieli negatywne wyniki testu na koronawirusa i ruszają do Finlandii na zawody Pucharu Świata - poinformował serwis skaczemy.pl. Na sobotę i niedzielę zaplanowano w Ruce konkursy indywidualne.

Dawid Kubacki i inni polscy skoczkowie o punkty Pucharu Świata powalczą w Finlandii
Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Polska kadra narodowa w skokach narciarskich negatywna w 100%. Wszyscy zawodnicy trenerzy i współpracownicy mają wynik negatywny testów PCR na COVID-19. W pełnym składzie wyjeżdżają dzisiaj na kolejne konkursy PŚ w skokach narciarskich w fińskiej Ruce

- napisano na twitterze skaczemy.pl.

Biało-czerwoni nowy sezon zaczęli od trzeciego miejsca w Wiśle

Decyzją trenera Michala Dolezala w kadrze na zbliżające się zawody znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.

Biało-czerwoni nie skorzystali z lotu czarterowego przygotowanego przez Międzynarodową Federacją Narciarską i do Finlandii udadzą się samochodami.

W niedzielę w Wiśle, w trudnych wietrznych warunkach, pierwszy indywidualny konkurs sezonu 2020/21 wygrał Niemiec Markus Eisenbichler. Drugi był jego rodak Karl Geiger, a trzeci Austriak Daniel Huber. Z Polaków najlepiej spisał się Żyła, który zajął piąte miejsce.

Konkursy w Ruce odbędą się 28 i 29 listopada. Kwalifikacje do pierwszego z nich zaplanowano na piątek.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#skoki narciarskie #Puchar Świata w skokach #sporty zimowe

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo